Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko
|
|

|
![]() |
Malé městečko Lázně Kynžvart se rozprostírá na jihozápadním svahu Slavkovského lesa. Vzniklo ve 13. století jako osada v blízkosti pohraničního hradu. Od roku 1630 byla obec v majetku rodu Metternichů.
Právě rod Metternichů se zasloužil o založení zdejších lázní. V roce 1822 se začaly zdejší minerální prameny využívat k léčebným účelům. Kromě nemocí dýchacích cest se zde léčily chronické střevní nemoci, revmatismus, dna, ekzémy, nemoci močových cest, ženské a neurologické onemocnění. Do roku 1950 lázně sloužily pouze dospělým pacientům. Rok 1950 se stal důležitým mezníkem v historii lázní tím, že místo dospělých se zde začaly celoročně léčit děti. Lázně Kynžvart jsou nejvýznamnějším lázeňským místem České republiky pro léčení nespecifických nemocí cest dýchacích u dětí od 2 do 15 let .
POŘADANÉ AKCE V OBDOBÍ 25.06.2026 AŽ 25.07.2026:
Nebyly nalezené žádné akce nebo událostí.
Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?
• Doporučení kamaráda
20% (31000)
• Sezónní katalog cestovních kanceláří
19.9% (30837)
• Nabídka z reklamních letáků
19.9% (30840)
• Last minute
19.9% (30827)
• Prostřednictvím internetu
20.2% (31217)
Celkem hlasů: 154721
Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver
Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.