E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 21. 02. 2024
Svátek slaví Lenka
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Sponzoři obce

Krajská města

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Města a obce

 

Zobrazit úřední desku obce

 

Praha

Kraj Praha
Okres: Hl.m. Praha

 

Praha - matka měst

Toto nádherné město ležící v samém srdci Evropy si v minulosti získalo mnoho přívlastků, například zlatá či stověžatá. Bývá také nazýváno hlavním městem středověké Evropy, matkou měst, či střediskem evropské kultury. Praha se pyšní statutem jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst ve střední Evropě. Ve starých úzkých uličkách na návštěvníky dýchne historická atmosféra a omráčí je směs architektonických stylů.

Praha vždy bývala místem, kam se sjížděli umělci. Navštívilo ji mnoho významných osobností a mnozí tu strávili část svého života. Praha okouzlila například W. A. Mozarta, L. van Beethovena, P. I. Čajkovskeho, ale i britskou královnu Alžbětu II. a papeže Jana Pavla II. Rodná Praha se promítla do tvorby Jana Nerudy, Jaroslava Haška, Jaroslava Seiferta, či Franze Kafky. Proto není divu, že se Praha stala jedním z devíti měst, kterým Evropská unie udělila titul Evropská metropole kultury roku 2000. Tento titul začal být udělován v roce 1985 z podnětu řecké ministryně kultury Meline Mercouri a prvním městem, kterému Rada ministrů kultury tento titul udělila, byly Atény.

Praha je také nejvýznamnější městskou památkovou rezervací České republiky. Od roku 1992 je její historické jádro zapsáno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historické jádro města se rozkládá na obou březích řeky Vltavy a je zde soustředěno největší množství památkových objektů, muzeí a galerií. Praha představuje jedinečný komplex památek, jemuž vysoko nad městem vévodí Pražský hrad. Je ukázkou všech uměleckých slohů a směrů a její krása každoročně přitahuje velké množství domácích i zahraničních turistů, kteří přicházejí obdivovat historické skvosty i atmosféru tohoto jedinečného města.

 

FOTOGALERIE TURISTICKÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

Zatím není k dispozici žádná fotografie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Počasí

Čtvrtek 22.02.

25°C
12°C

Pátek 23.02.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

• Doporučení kamaráda
27% (19708)

• Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.7% (13664)

• Nabídka z reklamních letáků
18.9% (13827)

• Last minute
18.1% (13188)

• Prostřednictvím internetu
17.3% (12644)

Celkem hlasů: 73031

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.