E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 21. 02. 2024
Svátek slaví Lenka
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Krajská města
Ubytování a stravování

Hotel Laguna - Orea Hotels

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Města a obce

 

Zobrazit úřední desku obce

 

Zlín

Zlínský kraj
Okres: Zlín

 

Zlín je město, které má hned několik přívlastků - město zeleně, město podnikatelské, město kultury, sportu, dětí... První písemná zmínka o městečku Zlín je z roku 1322, kdy ho koupila královna Eliška, vdova po králi Václavu II. Dalším důležitým datem v historii města je rok 1894, kdy byla založena první baťova továrna na boty. Po druhé světové válce však slavná Baťova léta skončila a jeho závody byly zestátněny a přejmenovány na Svit. Mezi lety 1949 - 1990 bylo přejmenováno i samotné město - jmenovalo Gottwaldov.


Velká část Zlína vznikla ještě v dobách největší slávy Baťových obuvnických závodů. Jedná se o unikátní funkcionalistickou architekturu, která svou zachovalostí nemá v Evropě obdoby. Tvář Zlína se zejména za posledních deset let významně změnila. Stalo se z něj moderní a prosperující město s významnými podnikatelskými aktivitami, širokou škálou služeb i průmyslovým zázemím. Zlín se stal centrem nově vzniklého Zlínského kraje, který je tvořen okresy Zlín, Vsetín, Uherské Hradiště a Kroměříž.

K městským kulturním institucím se řadí Městské divadlo Zlín, Filharmonie Bohuslava Martinů, Státní galerie Zlín, Muzeum jihovýchodní Moravy, alternativní Malá scéna a desítky soukromých galerií, folklórních souborů a moderních rockových klubů. Každoročně se zde pořádá Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Zoologická zahrada Lešná se řadí mezi nejvýznamnější v České republice. Unikátní stálá expozice známých cestovatelů Zikmunda a Hanzelky našla své místo v prostorách zlínského muzea ve Zlínském zámku.

Městský park se táhne od Domu umění, který stojí na svahu pod Tlustou horou, až do centra města a dále k řece Dřevnici. Obuvnické muzeum se nachází ve vstupu do průmyslového areálu v centru města. Prostřednictvím více než tisíce exponátů seznámí návštěvníky s historií i současností obouvání, vývojem výroby obuvi a dějinami ševcovského řemesla.

 

FOTOGALERIE TURISTICKÝCH ZAJÍMAVOSTÍ

Zatím není k dispozici žádná fotografie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Počasí

Čtvrtek 22.02.

25°C
12°C

Pátek 23.02.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

• Doporučení kamaráda
27% (19708)

• Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.7% (13664)

• Nabídka z reklamních letáků
18.9% (13827)

• Last minute
18.1% (13188)

• Prostřednictvím internetu
17.3% (12644)

Celkem hlasů: 73031

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.