E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Čtvrtek, 07. 12. 2023
Name-day Arnošt a Benjamín
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - Menu
Accommodation and catering

Accommodation Machan - Hejnice
Magazine Gulliver

Previous page

Německo

Bavorsko

 

Příznačné pro Bavorsko jsou nedotčená příroda, zdravý vzduch, kulturní bohatství a příslovečně příjemný životní styl. Rájem pro ty, kteří hledají odpočinek i aktivní dovolenou,

 

jsou mnohá jezera, národní parky a četné přírodní a krajinné chráněné oblasti, operní festivaly,středověké hrady a městečka, nádherné zámky a barokní kostely.
Svobodný stát Bavorsko na jihu Německa se představuje spolu se svým hlavním městem Mnichovem v plnékráse jako z obrázku. Bavorské regiony jsou plné zajímavostí a jejich krása nebere konce. Monarchové, opati, kněží, měšťané a vynikající stavitelé minulých staletí po sobě zanechali stavební památky hodné obdivu a vesnice jako z obrázku. Příroda doplňuje jejich celkový vzhled svou krajinnou kulisou.

Franken - oblast v Bavorsku - se stává z krajinné mozaiky. Mnoho lesů a vod, hor a otevřených luk, sluncem vyhřáté vinice a rozsáhlé turistické oblasti charakterizují tuto oblast mezi vrchovinou Rhön a údolím Altmühltal, mezi Spessart-Main-Odenwald a pohořím Fichtelgebirge. Okouzlující krajiny a půvabná města a městečka se nabízejí k prozkoumání. Milovníci přírody zde najdou vhodné trasy, nezáleží na tom, zda pro pěší túry, jízdy na kole anebo plavbu v kanoi.
Region Allgäu- Bavorské Švábsko je orámován Horním Bavorskem a Frankami, na západě hraničí s Bádensko-Württemberskem. Krajina pozvolně stoupajícího pohoří před Alpami - Voralpenland, křišťálově čistá jezera, zelené louky a vysokoalpské pohoří zdobí region od Augsburgu a Dunaje až k Allgäu. Není divu, že zrovna zde realizoval král Ludvík II. svůj sen o jiném světě pohádkovým zámkem Neuschwanstein. Ráj pro všechny turisty, vodní sportovce v létě a lyžaře v zimě.

Bavorsko - stojí za návštěvu

Obě nejvyšší vyvýšeniny na jihu jsou Watzmann u Berchtesgadenu a Zugspitze u Garmische. Od východu na západ se prostírá Horní Bavorsko od řeky Salzach až k řece Lech, na severu sahá přes Ingolstadt a Dunaj až k údolí Altmühltal a k pohoří Jury. Působivý horský svět, půvabné Předalpí, morény a široké roviny, charakteristické řeky a přibližně 200 jezer - to vše je znakem Horního Bavorska. K tomu města a místa plná umění a kultury - především kulturní metropole Mnichov.

Východní Bavorsko, to jsou města Regensburg, Pasov a Straubing, stejně jako Dolní Bavorsko, které se prostírá mezi Dunajem a Innem. Toto území, požehnané vápencovými skalami, krápníkovými jeskyněmi, tichými říčními údolími, pestrými smíšenými lesy a oblastmi jezer, je známé především "zelenou střechou Evropy" - Bavorským lesem. Hornofalcký les, Bavorský les a jižní Dolní Bavorsko k tomu nabízí původní přírodu k putování, jízdě na kole a na koni. Moderní městský život a historické stavební památky je možno najít podél "kulturní osy Dunaje" např. dóm sv. Petra v Regensburgu anebo nejvyšší věž světa z pálených cihel v Landshutu.

Zdroj : Info-cestování.cz


  Previous page

   


  Weather

  Friday 08.12.

  25°C
  12°C

  Saturday 09.12.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  27% (19646)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.7% (13631)

  • Nabídka z reklamních letáků
  18.9% (13801)

  • Last minute
  18.1% (13161)

  • Prostřednictvím internetu
  17.3% (12612)

  Number of contender 72851

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.