Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko
|
Barokní kostel se nachází na náměstí v Letohradě a byl postaven v 17. století. Kostel se skládá z vlastního chrámu, sakristie a bratrské kaple. Dominantou kostela je bratrská kaple pojmenovaná po mariánském bratrstvu, které se později přemístilo do Kyšperka. V horní části kaple je umístěn erb majitele panství hraběte Vitanovského. Kaple není běžně přístupná návštěvníkům a otvírá se jen při zvláštních příležitostech.
V interiéru kostela můžeme najít reliéfy erbů majitelů panství Kyšper, na presbytáři jsou postavy čtyř evangelistů a čtyř proroků. Hlavní oltář je sloupově rozvinutá architektura se sochami sv. Vojtěcha a Prokopa v životní velikosti. Barokní obraz Narození Páně pochází z roku 1725.
SEZNAM ZAŘÍZENÍ V OKOLÍ:
Ubytování
Stravování
Památky
• Hotmarova kaplička - Kyšperk
POŘADANÉ AKCE V OBDOBÍ 09.12.2025 AŽ 09.01.2026:
Nebyly nalezené žádné akce nebo událostí.
Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?
• Doporučení kamaráda
25.3% (25746)
• Sezónní katalog cestovních kanceláří
19% (19330)
• Nabídka z reklamních letáků
19.1% (19444)
• Last minute
18.5% (18784)
• Prostřednictvím internetu
18% (18314)
Celkem hlasů: 101618
Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver
Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.