E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pondělí, 30. 03. 2020
Svátek slaví Arnošt
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

Hotel Laguna - Orea Hotels
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Kamenický Šenov

Za kvetoucí měsíčnicí

 

Dne 15.května 2010 se v Kamenickém Šenově uskuteční již 11.ročník turistické a cykloturistické akce Za kvetoucí měsíčnicí

 

Každým rokem v květnu putují účastníci této akce do přírodní rezervace Líska,kde je největší výskyt měsíčnice vytrvalé(lunária rediviva)v ČR.
Pro zájemce pěší turistiky jsou připraveny trasy 3,14,20,30 a 50km.Trasy 3,14 a 20 km jsou navíc obohaceny jízdou historickým autobusem RTO a patrovým londýnským autobusem Double Decker,kdy účastníky tyto autobusy odvezou ze startu v Kamenickém Šenově na rozcestí Křížový buk,odkud již budou po jednotlivých trasách pokračovat pěšky do rezervace měsíčnice a následně do cíle v Kamenickém Šenově.
Pro zájemce o cykloturistiku jsou připraveny trasy 30,50 a 75km.
Trasy letošního ročníku vedou nádhernou přírodou okolí Kamenického Šenova a Lužickými horami.Účastníci mohou zhlédnout např.Panskou skálu(kamenné varhany)v Kamenickém Šenově,skalní hrad Milštejn,vodní nádrž Naději,vrchol Klíč s nádherným rozhledem po okolí,ranč Malevil a jeho okolí,Pustý zámek s říceninou hradu Fredevald,bývalý čedičový lom Klučky nebo Zlatý vrch a mnoho dalších.A samozřejmě doufáme,že i rozkvetlou měsíčnici vytrvalou.

Start a cíl akce je v kulturním domě v Kamenickém Šenově.Prezentace bude probíhat podle jednotlivých tras a to od 6.00 hod do 10.00 hod.Jako upomínku na akci obdrží v cíli každý účastník originální pamětní list a pohled s měsíčnicí vytrvalou.U kontroly Křížový buk je pro každého připraveno malé občerstvení.

Hlavními pořadateli akce je ZVOS Preciosa-Lustry a.s. Kamenický Šenov,pojišťovna Generali,kulturní dům Kamenický Šenov a město Kamenický Šenov.
Bližší informace o akci je možné zhlédnout na našich webových stránkách www.mesicnice.estranky.cz

Pokud byste rádi strávili víkend v přírodě a zároveň chtěli něco udělat i pro své zdraví,neváhejte a přijeďte 15.5.2010 do Kamenického Šenova na turistickou a cykloturistickou akci Za kvetoucí měsíčnicí.


Petr Kožíšek
Vedoucí akce


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Úterý 31.03.

  25°C
  12°C

  Středa 01.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  26.8% (18132)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12770)

  Nabídka z reklamních letáků
  19% (12879)

  Last minute
  18.2% (12277)

  Prostřednictvím internetu
  17.1% (11570)

  Celkem hlasů: 67628

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.