E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 07. 04. 2020
Svátek slaví Heřman a Hermína
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

Penzion RUDOLF
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Morava

Na Slezskoostravském hradě se otevře výstava betlémů

 

Na Slezskoostravském hradě se v pátek 4. prosince otevře tradiční výstava betlémů, na níž si návštěvníci budou moci prohlédnout více než stovku exponátů z nejrůznějších materiálů.

 

Betlémy na výstavě nepředstavují pouze betlemáři z Česka, ale třeba i sousedního Slovenska nebo Polska. Výstava se v Ostravě koná už devátým rokem a těší se velké přízni návštěvníků.
Novinkou letošního ročníku bude soubor skříňkových betlémů, které budou umístěny v závěrečné části výstavy. Skříňkové betlémy patří k historické části expozice a mají podle organizátorů jen těžko vyčíslitelnou finanční hodnotu.
Doprovodná dílna i jarmark
Doprovodným programem výstavy budou pro velký zájem opět vánoční tvůrčí dílničky pro děti i dospělé. Uskuteční se už tento víkend v prostorách hradu. Návštěvníci si mohou vyrobit svou vánoční ozdobu, vánoční prostírání, baňku, svícen a mnoho dalšího, vše si samozřejmě mohou odnést domů zdarma. K dispozici všem návštěvníkům budou jak náročnější techniky, tak i takové, které zvládnou malé děti.
Další tradiční akcí, která výstavu doplní, bude vánoční jarmark nazvaný Stříbrná sobota a neděle. Konat se bude následující víkend a chybět nebudou ukázky řemesel či předvádění vánočních zvyků, návštěvníci zdarma dostanou pečené kaštany, budou si moci poslechnout koledy nebo prohlédnout živý vánoční betlém. V sobotu je připraven ohňostroj.

Zdroj : novinky.cz


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Středa 08.04.

  25°C
  12°C

  Čtvrtek 09.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  26.8% (18140)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12773)

  • Nabídka z reklamních letáků
  19% (12883)

  • Last minute
  18.2% (12280)

  • Prostřednictvím internetu
  17.1% (11573)

  Celkem hlasů: 67649

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.