E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pondělí, 23. 09. 2019
Svátek slaví Berta
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

POLUBNÝ PENZION
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Karlštejn zahájil turistickou sezonu

 

O měsíc dříve, než je obvyklé, zahajuje Karlštejn turistickou sezonu od nepaměti. Také letos se jeho brány poprvé otevřely pro veřejnost poslední únorový víkend.

 

Podle kastelána Jaromíra Kubů za sobotu a neděli na hrad zavítalo 603 lidí. "Ani jsem nečekal, že přijde tolik lidí," říká Kubů. Zatím je otevřen první návštěvní okruh, od 1. června bude otevřena i druhá prohlídková trasa. Karlštejn patří k nejnavštěvovanějším českým památkám. Loni si ho prohlédlo 254 tisíc lidí.
Hrad nabízí dva prohlídkové okruhy
První návštěvní okruh zahrnuje historické interiéry dvou pater Císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže. Návštěvníci již nyní mohou vidět rytířský sál, ložnici, jídelnu, sál předků, audienční síň s trůnním křeslem, kopii svatováclavské koruny v pokladnici, klenotnici, ale také třeba bývalé hradní vězení i hradební a vyhlídkové ochozy horního hradu. Prohlídka trvá 50 až 60 minut.
Druhá prohlídková trasa prochází východním křídlem Císařského paláce, horním patrem Mariánské věže a Velkou věží. K vidění jsou historicky nejcennější prostory hradu Karlštejna jako např. kostel Nanebevzetí Panny Marie, kaple sv. Kateřiny, visutý věžní most, lapidárium, knihovna, obrazárna, kaple sv. Kříže, ochozy horního hradu atd. Tato prohlídková trasa bude otevřena od 1. června do 1. listopadu, prohlídka trvá 100 až 110 minut.

Zdroj : iHned.cz


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Úterý 24.09.

  25°C
  12°C

  Středa 25.09.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  23.1% (8773)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  20.4% (7743)

  • Nabídka z reklamních letáků
  20.1% (7642)

  • Last minute
  19.1% (7240)

  • Prostřednictvím internetu
  17.3% (6579)

  Celkem hlasů: 37977

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.