Böhmen, Mähren, Schlesien
První zmínky v písemných dokladech o sirnatém prameni nazývaném obecně "smraďoch" právě pro svůj vysoký obsah sirouhlíku se objevily v 16. století. |
V roce 1803 byla postavena první lázeňská budova s 5 lázeňskými kabinami a 22 pokoji u sirného pramene v místě dnešních Starých Lázní.
V roce 1837 lázně kupuje majitel okolního panství kníže Konstantin z Löwensteinu, po kterém dnes nesou Konstantinovy Lázně svoje jméno.
Roku 1875 uprostřed nově založeného parku 2 kilometry od původních lázní je ukončena výstavba nové lázeňské budovy, dnešního lázeňského domu Prusík.
Rok 1901 se traduje počátek velkého rozvoje lázní a napojení Konstantinových Lázní na železniční síť.
V roce 1956 jsou Konstantinovy Lázně správně zařazeny pod Mariánské Lázně. Rozhodující indikací se stávají nemoci oběhového systému.
Roku 1992 se Lázně stávají s 440 lůžky, ordinacemi, balneoprovozy a 20 hektary lázeňského parku majetkem společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a. s.
Minerální vodě v Konstantinových Lázních přísluší rovněž jedno významné prvenství. Chemický rozbor místní léčivé minerální vody dokazuje vůbec nejvyšší obsah volného kysličníku uhličitého v celé České republice (3638,0 mg/l).
Pouze v restauracích, kavárnách a recepcích akciové společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. můžete ochutnat či zakoupit konstantinolázeňský bylinný likér KONSTANTIN.
Vstupní hala lázeňského hotelu Jirásek je využívána k výstavám. V současné době můžete zhlédnout výstavu starých pohlednic ve srovnání s dnešními snímky pod názvem "Konstantinovy Lázně včera a dnes".
České republiky. Odborná ekologická studie charakterizuje místní ovzduší jako "čisté, bezvýznamně zasažené oxidem siřičitým".
Konstantinovy Lázně leží ukryty uprostřed lesů v jedné z ekologicky nejčistších oblastí.
Při hovoru o lázních často bývá řeč i o jejich známých a významných návštěvnících. Do poklidných Konstantinových Lázní zavítali z hudebního světa například Jaroslav Křička, Václav Holzknecht, Petr Eben, Alfred Holeček, Libor Hlaváček a J. Vycpálek. Z divadelních jevišť sólisté Národního divadla v Praze Beno Blachut, Marie Budíková-Jeremiášová a herci Jan Pivec, Miloš Dohnal, Antonie Hegerlíková, Irena Kačírková, Libuše Havelková, Květa Fialová, Jiří Pleskot. Z literátů přijeli Bohumil Říha, Ondřej Sekora. Z českých malířů navštívili Konstantinovy Lázně Max Švabinský a Ota Janeček.
V poslední době jsme přivítali na léčení v Konstantinových Lázních například hudebního skladatele Vadima Petrova, režiséra Jiřího Sequense (Hříšní lidé města pražského), herce Vladimíra Brabce (major Zeman), herce Rostislava Kubu, houslistu Zdeńka Brože a jeho manželku primabalerínu Jelenu Kovalevskou, plzeňského výtvarníka Klementa Štíchu, politika Jana Kavana či karlovarského hejtmana Josefa Pavla.
Zdroj : konstantinovy.cz
Freitag 01.11. |
|
25°C |
|
Samstag 02.11. |
|
23°C |
Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?
• Doporučení kamaráda
26.1% (22566)
• Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (16369)
• Nabídka z reklamních letáků
19% (16455)
• Last minute
18.3% (15855)
• Prostřednictvím internetu
17.7% (15319)
Zahl der Stimmen 86564
Einlegen Ihre E-mail Adresse, um die Neuigkeiten vom E-CESKO.cz zu bekommen
Kopieren, Publikation und Weitergegeben von der Website www.e-cesko.cz ist erlaubt und erwünscht. Wir glauben, dass die Verwendung des Inhalts macht allen Benützer Spass. Das Projekt E-CESKO.cz ist durch dank der Unterstützung Ministerium für regionale Entwicklung entstanden.