E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 07. 04. 2020
Svátek slaví Heřman a Hermína
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

Penzion RUDOLF
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Plzeňský kraj

Konstantinovy Lázně

 

První zmínky v písemných dokladech o sirnatém prameni nazývaném obecně "smraďoch" právě pro svůj vysoký obsah sirouhlíku se objevily v 16. století.

 

V roce 1803 byla postavena první lázeňská budova s 5 lázeňskými kabinami a 22 pokoji u sirného pramene v místě dnešních Starých Lázní.
V roce 1837 lázně kupuje majitel okolního panství kníže Konstantin z Löwensteinu, po kterém dnes nesou Konstantinovy Lázně svoje jméno.
Roku 1875 uprostřed nově založeného parku 2 kilometry od původních lázní je ukončena výstavba nové lázeňské budovy, dnešního lázeňského domu Prusík.
Rok 1901 se traduje počátek velkého rozvoje lázní a napojení Konstantinových Lázní na železniční síť.
V roce 1956 jsou Konstantinovy Lázně správně zařazeny pod Mariánské Lázně. Rozhodující indikací se stávají nemoci oběhového systému.
Roku 1992 se Lázně stávají s 440 lůžky, ordinacemi, balneoprovozy a 20 hektary lázeňského parku majetkem společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a. s.
Minerální vodě v Konstantinových Lázních přísluší rovněž jedno významné prvenství. Chemický rozbor místní léčivé minerální vody dokazuje vůbec nejvyšší obsah volného kysličníku uhličitého v celé České republice (3638,0 mg/l).
Pouze v restauracích, kavárnách a recepcích akciové společnosti Léčebné lázně Konstantinovy Lázně a.s. můžete ochutnat či zakoupit konstantinolázeňský bylinný likér KONSTANTIN.
Vstupní hala lázeňského hotelu Jirásek je využívána k výstavám. V současné době můžete zhlédnout výstavu starých pohlednic ve srovnání s dnešními snímky pod názvem "Konstantinovy Lázně včera a dnes".
České republiky. Odborná ekologická studie charakterizuje místní ovzduší jako "čisté, bezvýznamně zasažené oxidem siřičitým".
Konstantinovy Lázně leží ukryty uprostřed lesů v jedné z ekologicky nejčistších oblastí.
Při hovoru o lázních často bývá řeč i o jejich známých a významných návštěvnících. Do poklidných Konstantinových Lázní zavítali z hudebního světa například Jaroslav Křička, Václav Holzknecht, Petr Eben, Alfred Holeček, Libor Hlaváček a J. Vycpálek. Z divadelních jevišť sólisté Národního divadla v Praze Beno Blachut, Marie Budíková-Jeremiášová a herci Jan Pivec, Miloš Dohnal, Antonie Hegerlíková, Irena Kačírková, Libuše Havelková, Květa Fialová, Jiří Pleskot. Z literátů přijeli Bohumil Říha, Ondřej Sekora. Z českých malířů navštívili Konstantinovy Lázně Max Švabinský a Ota Janeček.
V poslední době jsme přivítali na léčení v Konstantinových Lázních například hudebního skladatele Vadima Petrova, režiséra Jiřího Sequense (Hříšní lidé města pražského), herce Vladimíra Brabce (major Zeman), herce Rostislava Kubu, houslistu Zdeńka Brože a jeho manželku primabalerínu Jelenu Kovalevskou, plzeňského výtvarníka Klementa Štíchu, politika Jana Kavana či karlovarského hejtmana Josefa Pavla.

Zdroj : konstantinovy.cz


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Středa 08.04.

  25°C
  12°C

  Čtvrtek 09.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  26.8% (18140)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12773)

  • Nabídka z reklamních letáků
  19% (12883)

  • Last minute
  18.2% (12280)

  • Prostřednictvím internetu
  17.1% (11573)

  Celkem hlasů: 67649

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.