E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Úterý, 07. 04. 2020
Name-day Heřman a Hermína
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - Menu
Active holiday

Farma Trnka
Magazine Gulliver

Previous page

Zámek Duchcov

Poslední místo Casanovy

 

Dominantou města Duchcova je barokní zámek s klasicistní úpravou z počátku 19.století. Roku 1961 vyhlášen za kulturní památku, rekonstruován a zpřístupněn veřejnosti. Atrakcí jsou místnosti, ve kterých žil

 

a zemřel známý světoběžník G.Casanova a hlavní sál s Valdštejnskou rodovou galerií. Na výzdobě se podíleli významní barokní umělci - sochař M.B.Braun a malíř V.V.Reiner.
Na místě tvrze pánů z Oseka nechal Václav Popel z Lobkovic vystavět po roce 1570 renesanční zámek, který se stal předchůdcem barokního zámku vybudovaného v letech 1675 - 1685 podle plánů architekta J. B. Matheye. K dalším úpravám přistoupili Valdštejnové po roce 1720, kdy architekt F. M. Kaňka pozměnil podobu bočních křídel, které propojil mřížovou zdí se sochami z dílny M. B. Brauna, přistavěl dlouhé křídlo s konírnami a budoval i zámeckou zahradu. V letech 1814 - 1818 byla změněna fasáda zámku do střízlivější klasicistní formy.
Chcete se příjemně pobavit a osobně setkat s Giacomem Casanovou? Není nic snazšího než navštívit Státní zámek Duchcov. Můžeme Vás ubezpečit, že prohlídka tohoto architektonického skvostu Severních Čech je skutečně netradiční a příjemná. Kromě pokojů světoznámého milovníka žen zde objevíte skutečné poklady barokní olejomalby a plastiky ze sbírek Národní Galerie v Praze, jedinečné exponáty nábytkářského umění z Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Zámek se nachází v těsné blízkosti hraničních přechodů Cínovec a Moldava ve směru na Dubí - Teplice - Duchcov nebo Moldava - Osek - Duchcov.
Prohlídku, která netrvá déle než 80 minut, pro Vás zajistí správa zámku po předchozí objednávce pro skupinu nad 30 osob po celý rok a v jakékoliv denní nebo noční době. A to vše za pouhých dvacet korun pro tuzemské návštěvníky a čtyřicet korun pro cizince.
V samém závěru prohlídky si prohlédnete Casanovovu pracovnu, osobně navštívíte jeho ložnici s postelí s nebesy a v knihovně se před Vámi za zvuků Mozartova Requiem otevřou tajné dveře a za nimi se objeví sám Casanova v plné práci na dopisování svých Pamětí.

Zdroj : www.duchcov.cz


  Previous page

   


  Weather

  Wednesday 08.04.

  25°C
  12°C

  Thursday 09.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  26.8% (18140)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12773)

  • Nabídka z reklamních letáků
  19% (12883)

  • Last minute
  18.2% (12280)

  • Prostřednictvím internetu
  17.1% (11573)

  Number of contender 67649

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.