E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Pondělí, 30. 03. 2020
Name-day Arnošt
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - MenuMagazine Gulliver

Previous page

Lázně Teplice

Starobylé české město

 

Město Teplice je posazeno do příjemné krajiny mezi Českým středohořím a masivem Krušných hor, nedaleko od hranic se SRN. Nález horkých léčivých pramenů je datován již do roku 762.

 

Další vývoj zařadil Teplice mezi nejstarší lázně v Evropě. Jejich sláva dosáhla celoevropského rozměru, za což hovoří mnohé slavné osobnosti, které využili léčivosti teplických pramenů. Mezi nejslavnější návštěvníky patřil Goethe, Beethoven, Chopin, Liszt.
Po roce 1990 dochází v krátkém časovém období ke komplexní rekonstrukci lázeňských domů, které poskytují služby na nejvyšší úrovni. Město buduje nový plavecký areál se squashovými kurty, dále rekonstruuje budovu Krušnohorského divadla nákladem více než 150 milionů Kč. Bohaté kulturní zázemí nabízí Dům kultury a kina, včetně letního. V Teplicích také sídlí symfonické těleso - Severočeská filharmonie Teplice. Ta obohacuje kulturní život v průběhu celého roku a v letních měsících nabízí své koncerty v lázeňském parku.
Teplice a blízké okolí nabízejí klid parků, zajímavou architekturu empírových i secesních staveb, dostatek přírodních i historických pozoruhodností. Přitažlivé pro návštěvníky je Zámecké náměstí se sochařským skvostem morového sloupu od Matyáše B. Brauna z roku 1718.
Teplice jsou známy ale i jako tradiční výrobce zejména v oblasti skla a keramiky. Významní producenti z těchto míst jsou dostatečně proslaveni nejen u nás, ale i ve světě.
Výborné podmínky pro sport a turistiku poskytují okolní Krušné hory a České středohoří. Vodní nádrže po rekultivační činnosti nabídnou příjemné prostředí pro letní rekreaci, horský terén se sjezdovkami různé obtížnosti a upravované běžecké trasy poskytnou vyžití zimním rekreantům. Neobvyklé výhledy z Doubravského vrchu, z Bořně, z Milešovky nebo z Komáří vížky se sedačkovou lanovkou patří k opravdovým zážitkům.
Současné Teplice jsou městem zeleně a fontán, kde každý návštěvník - i ten nejnáročnější - nalezne kout, který ho potěší a kam se bude rád vracet.

Zdroj : old.teplice.cz


  Previous page

   


  Weather

  Tuesday 31.03.

  25°C
  12°C

  Wednesday 01.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  26.8% (18132)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12770)

  Nabídka z reklamních letáků
  19% (12879)

  Last minute
  18.2% (12277)

  Prostřednictvím internetu
  17.1% (11570)

  Number of contender 67628

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.