E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 07. 04. 2020
Svátek slaví Heřman a Hermína
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

Penzion Apollo - Hlinné
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Capri

Ostrov plný luxusu

 

Ostrůvek Capri si kvůli mimořádně zdravému ovzduší vybral za své sídelní místo na stáří i římský císař Tiberius. Z jeho překrásné vily, jejíž ruiny dnes patří na Capri k nejnavštěvovanějším,

 

docházely do Říma neskutečné zvěsti o staříkových orgiích a také o skále, z níž byli do moře svrháváni ti, kteří se vilnému dědoušovi dostatečně nezavděčili.
Ostrov leží jen pět kilometrů od pevniny a dá se sem dojet lodí ze Sorrenta, z Neapole nebo z vedlejšího ostrůvku Ischie. Většina návštěvníků sem přijíždí jen na jednodenní výlet - zdejší luxusní hotely jsou totiž jen pro peněženky těch nejbohatších lidí.
Celý ostrůvek, který má rozlohu pouhých 11 kilometrů čtverečních, se za ten jeden den dá pohodlně poznat. Jsou tu vlastně dvě městečka - Capri a Anacapri. Protože je provoz soukromých vozidel na ostrově v sezoně zakázán a půjčovny aut tu neexistují, musíte si vybrat ze dvou možností - v přístavu si můžete pronajmout na celý den taxi (asi 150 eur) nebo se spokojit s místní autobusovou dopravou.
Malé autobusy projedou spolehlivě celý ostrov od jedné pamětihodnosti ke druhé a ještě vám zbude spousta času na procházky kolem nesčetných obchodů, obchůdků i luxusních butiků, nebo na posezení v některé z četných kaváren, cukráren a restaurací.
Ostrov má jen 12 500 stálých obyvatel a do luxusních hotelů se vejde doslova jen pár turistů a tak se navečer, když všichni jednodenní návštěvníci odplují, stává oázou klidu a pohody.

Zdroj : Moje noviny


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Středa 08.04.

  25°C
  12°C

  Čtvrtek 09.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  26.8% (18140)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12773)

  • Nabídka z reklamních letáků
  19% (12883)

  • Last minute
  18.2% (12280)

  • Prostřednictvím internetu
  17.1% (11573)

  Celkem hlasů: 67649

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.