E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Čtvrtek, 19. 09. 2019
Svátek slaví Zita
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

POLUBNÝ PENZION
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Malé Antily

Trinidad a Tobago

 

Sesterské ostrovy jsou naprosto odlišné. Trinidad je hustě osídlený kvetoucí ostrov s kosmopolitním obyvatelstvem a nakažlivě veselou atmosférou, pořádá se zde nejdivočejší,

 

nejhlučnější a nejpopulárnější karneval v Karibiku. Lidé tu stále hýří dobrou náladou a nedělají si s ničím starosti. Jeho menší ostrovní ?sestřička? Tobago je naproti tomu nerozvinutou, klidnou, mírumilovnou oblastí s pomalu plynoucím životním tempem. Říká se, že když Daniel Defoe psal svého Robinsona, myslel právě na Tobago, a návštěvníci, kteří užívají odpočinku na zdejších plážích a prozkoumávají korálové útesy, věří, že našli jeden z posledních neporušených karibských rájů.
Ostrov je nezávislou republikou v rámci britského Společenství, federace je konstituční monarchií v čele s anglickou královnou. Ostrov Trinidad má celkovou rozlohu 4.828 km², žije tu 1.220.000 obyvatel, ostrov Tobago měří 300 km² a má 51.000 obyvatel. Hlavním městem je Port of Spain na Trinidadu s 300.000 obyvateli. Oficiálním jazykem je angličtina, používá se i hindi, kreolština, španělština a čínština. Hrubý národní produkt je 8.500 USD/osoba. Pro ekonomiku země mají největší význam zpracování nafty, potravinářský průmysl - výroba potravin a nápojů, oděvní průmysl a turistický ruch. Nejdůležitějšími partnery jsou USA, Velká Británie, Japonsko, země Karibského společenství a některé země EU.
Na Trinidad je přímé denní letecké spojení z USA z Miami nebo z New Yorku přes Miami či San Juan v Portoriku. Z Velké Británie se sem létá s mezipřistáním na Barbadosu, z Německa z Frankfurtu, z Holandska z Amsterdamu.
Poloha v jižním Karibiku zaručuje teplé počasí po celý rok. V Port of Spain je průměrná teplota kolem 31ºC jak v lednu, tak v červenci. Nejsušší měsíce jsou od února do května, období dešťů je od června do srpna. Ostrovy jsou mimo pásmo hurikánů. Nízká sezóna je od poloviny dubna do poloviny prosince, ale nejatraktivnější pro návštěvníky je období karnevalu ? dva dny před Popeleční středou.
Tobago je ostrov s dosud nedotčenou panenskou přírodou. Vydáte ? li se na výlet do deštného pralesa Tobago Forest Reserve, budete si připadat skutečně jako v zemi, kam lidská noha nevkročila. Ostrov se může pochlubit několika překrásnými plážemi s bílým pískem a průzračnou tyrkysovou vodou, například ve Store Bay nebo u Pigeon Point, v okolí zátoky Boccoo Bay jsou nádherné korálové útesy. Horský hřeben ve vnitrozemí ostrova dosahuje výšky 620 m.

Zdroj : Antily


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Pátek 20.09.

  25°C
  12°C

  Sobota 21.09.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  23.4% (7956)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  20.4% (6929)

  Nabídka z reklamních letáků
  20.2% (6854)

  Last minute
  19% (6440)

  Prostřednictvím internetu
  17% (5768)

  Celkem hlasů: 33947

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.