E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Pondělí, 30. 03. 2020
Name-day Arnošt
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - MenuMagazine Gulliver

Previous page

Plzeňsko

Zámek a skanzen Chanovice

 

Původně gotická tvrz Chanovských z Dlouhé vsi, přestavěná na barokní zámek. Zahrada s glorietem z 19. stol. Na okraji obce ve svépomocné výstavbě Expozice lidové architektury

 

realizovaná jako záchranný projekt pro ohrožené stavby lidového stavitelství v terénu jihozápadních Čech.
Zámek - v upravených zámeckých interiérech výstavní síně s příležitostnými výstavami. Expozice lidového hračkářství. Zámek přístupný po předchozí domluvě.
Skanzen - exteriérová, volně přístupná expozice šesti transferových rekonstruovaných památek lidové architektury (roubená kolna, špýchar, stodola, obytná chalupa, sušárna ovoce a předzahrádka) a jednoho objektu ve výstavbě (špýchar), historická sladovna z poč. 16. století.
Expozice lidové architektury v Chanovicích je pojata především jako záchranný projekt pro ohrožené objekty lidového stavitelství v jihozápadních Čechách, ale také jako úkol sbírkotvorný, dokumentační, výzkumný a prezentační v oblasti výzkumu a dokumentace materiální a duchovní lidové kultury uvedeného regionu. Vlastní skanzen je svépomocně a dobrovolnicky budován od roku 1994 pracovníky muzea, především pak členy muzejního spolku Vlastivědná společnost REGIO v Klatovech. Projekt naráží na mnoho problémů, především finančních, ale 14. září 2002 se podařilo po předchozím stavebním dokončení zpřístupnit první interiér, a to u obytné chalupy, původem čp. 39 z Čachrova. Expozice lidové architektury byla již od samého počátku propagována jako exteriérová, volně přístupná. Prezentace obytného objektu však představuje kvalitní posun pro návštěvníky, zvláště když jsme začali v r. 2002 nabízet průvodcovskou službu a programy zaměřené a propagaci řemeslné a podomácké výroby.

Zdroj : Kde a kdy


  Previous page

   


  Weather

  Tuesday 31.03.

  25°C
  12°C

  Wednesday 01.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  26.8% (18132)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12770)

  Nabídka z reklamních letáků
  19% (12879)

  Last minute
  18.2% (12277)

  Prostřednictvím internetu
  17.1% (11570)

  Number of contender 67628

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.