E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Sobota, 04. 07. 2020
Svátek slaví Prokop
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

POLUBNÝ PENZION
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Daňový a turistický ráj

Bahamy

 

Bahamské ostrovy se nalézají v severní části Karibiku při pobřeží s Floridou. Přes 690 ostrovů a ostrůvků, včetně 2.400 útesů tvoři Bahamské ostrovy, které jsou domovem pro 260.000

 

obyvatel. Plocha Baham je 13.939 km2. Úředním jazykem je angličtina a měna je Bahamsky dolar. Hlavní město Nassau se nachází na ostrove New Providence.
Bahamy jsou významnou turistickou destinací, kterou navštíví několik miliónu turistů ročně. Turistika, bankovnictví a mezinárodní obchod činí z Baham jednu z nejbohatších zemí světa, kde příjem na jednoho obyvatele je více jak 17.000 USD
Co nabízejí Bahamy:
Koupání a relaxace: Bahamy leží jihovýchodně, před pobřežím Floridy a sestávají se z téměř 700 ostrovů a okolo 2.000 ostrůvků. K turisticky nejoblíbenějším ostrovům patří bez pochyby ostrovy "New Providence", "Grand Bahama" a "Paradise Island". Modré moře a kouzelné pláže se nabízejí ke koupání a relaxaci po celý rok. Infrastruktura je velmi přizpůsobena turistickému standartu Floridy a USA, odkud také na Bahamy přijíždí nejvíce návštěvníků. Nabídka veškerých vodních sportů a všech hotelových kategorií je zde samozřejmostí.
Jak cestovat:
Bahamy nejsou turistickou destinací, kde byste mohli podnikat velké výlety - s výjimkou několikadenního výletu na Floridu. Doporučujeme buď jako paušální zájezd s rezervací vybraného hotelu a nebo jako individuální, několikadenní výlet z Floridy. Na Floridě je mnoho cestovních agentur, které takovéto krátkodobé zájezdy zajišťují. Doprava je letecky a nebo lodí z Miami.
Na pár dní si můžete na větších ostrovech zapůjčit auto nebo motorku a prohlédnout si tak celý ostrov, ale pozor: jezdí se vlevo!

Zdroj : JUHU


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Neděle 05.07.

  25°C
  12°C

  Pondělí 06.07.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  26.8% (18204)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12807)

  Nabídka z reklamních letáků
  19% (12914)

  Last minute
  18.1% (12307)

  Prostřednictvím internetu
  17.1% (11624)

  Celkem hlasů: 67856

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.