E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Středa, 01. 04. 2020
Svátek slaví Hugo
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Ubytování a stravování

Penzion Slezský dům v Jeseníku
Magazín Gulliver

Zpět na předchozí stránku

Itálie

Kampánie

 

Oblast Kampánie se prostírá na území od Neapolských Apenin k pobřeží Tyrhénského moře. Do Kampánie se řadí provincie Avellino, Benevento, Caserta, Neapol a Salerno. Charakteristickým

 

znakem jihoitalského regionu Kampánie je velice příznivé podnebí, členité pobřeží s křišťálově čistým mořem a malebná starobylá městečka.
Jedno z nejnavštěvovanějších míst Kampánie je beze sporu Paestum, město s největším starořeckým archeologickým areálem na pevnině.
Národní park Cilento s letovisky Marina di Camerota a Palinuro, který naleznete v jižní části kraje Kampánie, cca 160 km pod Neapolí, je proslulý zejména překrásnými písečnými i oblázkovými plážemi ohraničenými skalními útesy. Národní park Cilento i Paestum byly právem zapsány do seznamu UNESCO.

Národní přírodní park Cilento je oblast plná zátočin, písčitých i kamínkových pláží, jeskyní a míst vhodných pro potápění, historických památek a archeologických nalezišt', ideální pro příjemnou dovolenou na plachetnici. Je to oblast, kde se setkává moře a hory, západ a východ, kultura evropská s africkou. Cilento je stále ještě málo využito námořním turismem a asi právě proto si zachovává své kouzlo, které ocení každý, kdo má moře a přírodu rád.
Národní přírodní park Cilento se nachází v oblasti zhruba 30 km na jih od jihoitalského města Salerno, vzdáleného zhruba 55 km od Neapole. Cilento bylo zahrnut do prestižního celosvětového programu UNESCA o výzkumu biosféry, do programu MAB (Man and Biosphere). Do této sítě byla zahrnuta rovněž pobřežní oblast sousedící se Salernem na severu, oblast pobřeží Amalfi a Positána.

Cilento je oblast, ve které zůstala příroda i kultura nedotčena díky hornatému a nepřístupnému charakteru krajiny. Jediným spojením mezi vesnicemi vybudovanými a roztroušenými vysoko v horách byly po dlouhou dobu ne příliš pohodlné cesty, které se klikatily po úbočích vysokého pohoří. Vesnice byly umist'ovány na kopcích tak, aby jejich obyvatelé měly dokonalý přehled o dobyvatelích připlouvajících ze strany moře. Cilento si stále zachovává svoji originalitu i přesto, že v poslední době se místní organizace snaží o zvýšení turistického ruchu. Díky jihoitalské mentalitě a statní politice ale k příliš výrazné změně nedochází.

Krajina Cilenta je velmi různorodá. Pobřeží má charakter typicky středozemní, s množstvím skalnatých útesů a výběžků se strážními věžemi, které jsou důkazem ne příliš klidné minulosti, s množstvím zátočin s malými písečnými nebo kamínkovými plážemi. Nepřístupné a skalnaté oblasti se střídají se zelenými zákoutími, porostlými olivovníky, z nichž se vyrábí jedinečný olej uznávaný po celém světě. Skalnaté pohoří přecházející do vnitrozemí je pro svůj charakter nazýváno "Dolomity del Mezzogiorno" (jihoitalské Dolomity)

Zdroj : Yachtnet


  Zpět na předchozí stránku

   


  Počasí

  Čtvrtek 02.04.

  25°C
  12°C

  Pátek 03.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Ostatní
  Anketa

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  26.8% (18134)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12770)

  Nabídka z reklamních letáků
  19% (12879)

  Last minute
  18.2% (12279)

  Prostřednictvím internetu
  17.1% (11572)

  Celkem hlasů: 67634

  Přihlášení

  Váš login:

  Vaše heslo:


  Novinky mailem

  Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


   

   

   

   

   

  Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.