E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Čtvrtek, 02. 04. 2020
Name-day Erika
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - Menu
Accommodation and catering

Pension Pod Kopcem
Magazine Gulliver

Previous page

Karlovarsko

Lázně Jáchymov

 

Lázeňské městečko vzniklo v 16. stol. jako významné hornické město. Má zajímavou historii: těžba a zpracování stříbra, ražba tolarů, první hornická škola, výroba uranových barev,

 

později také radia, první radonové lázně, těžba strategicky významné suroviny po druhé světové válce. Světonázorový střet protestanství (pod vlivem M. Luthera) a rekatolizace. Z pamětihodností stojí za zhlédnutí: královská mincovna-muzeum, radnice, kostel sv. Jáchyma, Špitální kostelík, kamenné portály měšt'anských domů, zbytky šlikovského hradu. Symbolem hornické minulosti je těžní věž nejstaršího (dnes lázeňského) dolu Svornost. Významné osobnosti připomínají pamětní desky: zakladatele města hraběte Štépána Šlika, lékaře a učence G. Agricoly, manželů Curieových. V evangelickém kostelíku je pamětní síň J. Mathesia (Lutherův žák). V okolí města jsou vhodné lyžařské svahy s vleky, poblíž areál zimních sportů, kde se pořádají mezinárodní závody v biatlonu, přebory v běhu na lyžích, závody psích spřežení a jiné akce. Lesy i po horských loukách vedou zajímavé trasy pro pěší i cyklistickou turistiku. Možnost moderního ubytování nabízí přímo město nebo jeho osady Mariánská, Nové Město a Suchá.

Zdroj : Bohemia Net


  Previous page

   


  Weather

  Friday 03.04.

  25°C
  12°C

  Saturday 04.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  Doporučení kamaráda
  26.8% (18135)

  Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12772)

  Nabídka z reklamních letáků
  19% (12880)

  Last minute
  18.2% (12279)

  Prostřednictvím internetu
  17.1% (11572)

  Number of contender 67638

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.