E-Česko

Travelling, Accommodation, Holiday, Free time

Bohemian, Moravian, Silesian

     
Today it is Pátek, 03. 04. 2020
Name-day Richard
Fulltext search

Section for searching:

Magazine Gulliver - MenuMagazine Gulliver

Previous page

ZNÁTE NAŠE HRADY A ZÁMKY?

 

Poznáte podle stručných popisů názvy 4 českých hradů a zámků?

 

1. Renesanční vodní zámek ............... je jednou z nejromantičtějších památek v jižních Čechách. Leží severozápadně od Jindřichova Hradce. Byl vybudován na skále, která se přehrazením údolí a vzedmutím vodní hladiny stala malým ostrůvkem. K zámku se váže pověst o tom, že rouhající se dceru zámeckého pána odnesl čert. Tato pověst objasňuje charakteristickou barvu zámku.

2. Zřícenina gotického hradu ........... je typickou dominantou krajiny. Nachází se jihozápadně od Berouna nad soutokem Mlýnského a Stroupínského potoka. Hrad zřejmě nechal postavit Oldřich Zajíc z Valdeka ve 13. století. Své neobvyklé jméno dostal hrad podle stejnojmenné vsi v podhradí, podle pověsti však byl pojmenován podle prvního hosta nově postaveného hradu.

3. Zámek ........ se nachází nad údolím Vltavy a je ze tří stran obklopen stejnojmennou přehradní nádrží. Původní hrad, který zde stál, pocházel z poloviny 13. století a byl roku 1508 zničen požárem. Poté prošel rozsáhlou pozdně gotickou přestavbou. V roce 1802 na zámku propukl požár, následující rekonstrukce dala zámku romantickou gotizující úpravu. Expozice zámku prezentuje život orlické větve rodu Schwarzenbergů, v jedné části zámku je umístěno původní Schwarzenberské muzeum.

4. Na rozhraní okraji Drahanské vrchoviny, severně od Brna a Moravského krasu se u stejnojmenného městečka vypíná romantická zřícenina hradu ......., která tvoří dominantu kraje. Hrad je obehnán poměrně zachovalými hradbami se střílnami. V nádvoří zříceniny jsou zachovány tři polozasypané brány s erby držitelů hradu. Technickou zajímavostí hradu je studna ze které se voda čerpá šlapacím kolem, jediným funkčním v ČR.


  Previous page

   


  Weather

  Saturday 04.04.

  25°C
  12°C

  Sunday 05.04.

  23°C
  12°C

  Handicap
  Others
  Survey

  Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

  • Doporučení kamaráda
  26.8% (18137)

  • Sezónní katalog cestovních kanceláří
  18.9% (12772)

  • Nabídka z reklamních letáků
  19% (12882)

  • Last minute
  18.2% (12279)

  • Prostřednictvím internetu
  17.1% (11572)

  Number of contender 67642

  Login

  Your login:

  Your password:


  News by e-mail

  Enter your e-mail for sending news from server E-Czechia.cz.


   

   

   

   

   

  Copying, publishing and spreading of this server www.e-cesko.cz is recommended and acceptable. We hope that users will enjoy using materials from server www.e-cesko.cz and they will spread this address further. Project E-CESKO.cz came in the existence thanks to the government grant of the Ministry of Regional Development of the Czech Republic.