E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 07. 07. 2020
Svátek slaví Bohuslava
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

16.03.2007

Slavkov

Zámek ve Slavkově otevírá novou prohlídkovou trasu

 

Na zámku ve Slavkově otevřou letos druhou prohlídkovou trasu. V devíti místnostech lidé mimo jiné uvidí, jak bydleli a jak se oblékali šlechtici od doby renesance až po 19. století.

 

Proměna čeká také současnou prohlídkovou trasu, rozšíří se o další dva pokoje, řekla dnes ČTK ředitelka Historického muzea ve Slavkově Jana Omar.
Každá z místností nové prohlídkové trasy bude vybavena originálním dobovým nábytkem. Některé kusy, jako například křeslo z napoleonské doby, putovaly do Slavkova až z Ruska. Vystaveny zde budou sedací soupravy, komody či šicí strojek s odklápěcí deskou a prostorem, kam se ukládaly potřeby k šití a vyšívání.
Při prohlídce projdou lidé mimo jiné divadelním sálem, kde šlechta hrávala divadlo. V jiné z místnosti zase uvidí, jak se šlechtici oblékali, jaké nosili šperky, řády a vyznamenání. Nová prohlídková trasa bude otevřena nejméně dva roky; do té doby vedení muzea rozhodne o případném prodloužení.
Pracovníci muzea rozšířili také současnou prohlídkovou trasu, lidé navíc uvidí hudební a malý duchovní salonek s klekátkem a modlitebními knížkami. Expozice budou otevřeny od 1. dubna.
Otevřením nové expozice reagují Slavkovští na rostoucí počet návštěvníků památky. Loni zavítalo do zámku 55.000 lidí, o 20.000 více než o rok dříve.

Zdroj : CzeCot

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Středa 08.07.

25°C
12°C

Čtvrtek 09.07.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.8% (18209)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (12808)

Nabídka z reklamních letáků
19% (12915)

Last minute
18.1% (12307)

Prostřednictvím internetu
17.1% (11627)

Celkem hlasů: 67866

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.