E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 26. 05. 2020
Svátek slaví Filip
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

26.09.2006

Kadaňsko

Kadaňské vinobraní

 

Svatováclavské vinobraní se připravuje na sobotu 30. září v zahradě františkánského kláštera v Kadani.

 

V 8 hodin se koná mše svatá, poté bude zahájeno vinobraní a otvírání hory ve Svatováclavské vinici. Do dalšího programu jsou zařazeny ukázka výroby vína, ochutnávka burčáku i čerstvého vinného moštu, tombola a stánkový prodej.
Už v 8,00 hodin začne v kostele františkánského kláštera mše svatá. Areál kláštera se otevře v 10,00 hodin, kdy bude slavnostní zahájení Svatováclavského vinobraní. V ten okamžik začne na velkém pódiu hrát hudba. ?O tři čtvrtě hodiny později začne přesun do vinice, kde v 11,00 hodin proběhne tradiční otevírání hory,? říká správce kláštera Jan Milota. Jde o středověkou tradici ctěnou do dnešních dní. Vinice je v tuto chvíli uzavřená a nikdo do ní nesmí vkročit. Naši předkové to dodržovali proto, aby hrozny měly klid na dozrávání. Symbolem uzavření vinohradu je ozdobený kůl vztyčený u vchodu do vinice. Zmizí až při vinobraní. Právě tomuto slavnostnímu aktu se říká otevírání hory.
V průběhu dalších hodin bude františkánským klášterem znít hudba a zájemci dostanou šanci ochutnávat, co hrdlo ráčí. ?Bude tu více jak třicet stánků s vinařskou tematikou. Připravíme také ukázky zpracování hroznů ? jejich mletí, odzrnění, mučování a lisování. Co se hudebních vystoupení týče, doporučuji přijít si poslechnout například skupinu Réva. Během dne bude hrát hned několikrát. Návštěvníky loňského vinobraní tato kapela velmi příjemně překvapila. Nikdo totiž nečekal, že by z cimbálu, klarinetu a basy mohla zaznít během krátké chvíle vážná, romantická i moderní hudba. Pozvali jsme samozřejmě také kapely, které budou hrát klasické moravské, lidové písně,? láká na vystoupení Milota. Brány františkánského kláštera se zavřou krátce po 17. hodině.

Zdroj : www.nastup.cz

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Středa 27.05.

25°C
12°C

Čtvrtek 28.05.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.8% (18177)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (12800)

Nabídka z reklamních letáků
19% (12908)

Last minute
18.1% (12302)

Prostřednictvím internetu
17.1% (11607)

Celkem hlasů: 67794

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.