E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pondělí, 25. 05. 2020
Svátek slaví Viola
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

19.09.2006

Teplicko

Keltské slavnosti

 

Keltské slavnosti se uskuteční tuto sobotu 23. září na teplickém náměstí Svobody. Během celého dne vystoupí kapely, hrající irskou muziku, zatančí nejlepší české taneční skupiny, zabývající

 

se irským tancem. Pro návštěvníky je připravena řada soutěží o ceny, malování na tělo, na kameny, trička.

Zábavné dopoledne začne přesně v deset hodin, kdy na náměstí přitančí keltská bohyně ohně Aine, která zažehnutím ohně odstartuje celodenní keltský rej. Hrát budou kapely Cormaneln, Fiannan a Uisce beátha. Tančit budou na speciálním pódiu snímaném obří obrazovkou nejlepší české taneční skupiny, předvádějící irské tance, hlavně pak rytmický step. Své umění předvedou skupiny Gall-Tír, Démairt a Celtic Witches.
Po celý den budou probíhat soutěže o ceny, například nošení partnerky na zádech, přetahování lanem, štípání dříví nebo válení pivních sudů. Pro děti je připraveno malování na obličej nebo na tělo, malování na trička nebo na kameny. K dispozici bude i horoskop podle stromů.
Náměstí obsadí četní řemeslníci, vyrábějící keltské ozdoby a také dvě keltské krčmy. Hostem festivalu bude irský velvyslanec v České republice Jeho Excelence Donal Hammil. Nad Keltskými slavnostmi převzal záštitu primátor Teplic Jaroslav Kubera. Oba pánové se utkají v pití českého/irského piva na rychlost. Akce potrvá do 21. hodiny, kdy opět přitančí půvabná víla Aine a svým tancem uhasí oheň a ukončí tak první ročník Keltských slavností v Teplicích. Slavnosti pořádají občanské sdružení Centrum Teplice a agentura Alwac.

Zdroj : e-region.cz

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Úterý 26.05.

25°C
12°C

Středa 27.05.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.8% (18177)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (12800)

Nabídka z reklamních letáků
19% (12908)

Last minute
18.1% (12301)

Prostřednictvím internetu
17.1% (11607)

Celkem hlasů: 67793

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.