E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pondělí, 25. 05. 2020
Svátek slaví Viola
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

28.08.2006

Karlovarsko

Pestrý zářijový program na Haueštejně

 

Zářijový program kulturních akcí na hradě Hauenštejně u Stráže nad Ohří nabídne i po skončení prázdnin řadu zajímavých akcí. První zářijový víkend to bude Žonglérský festival,

 

návštěvníky čeká také Hauenštejnské šermování a svatováclavské slavnosti.

Žonglérský festival od 1 do 3. září hradě chystá skupina ohnivců AlMaSaPeJaMa. Půjde o třídenní otevřený workshop desítek fakírů, kejklířů, ohněplivačů a eskamontérů s vrcholnými ukázkami ohně plivání za mohutného bubnů víření o noci sobotní i páteční.
Nežonglující návštěvníci mohou kromě zajímavých a napínavých vystoupení shlédnout i rozmanitý doprovodný program a nejedno hudební vystoupení a dokonce i sami se mnohému přiučit a ledacos vyzkoušet (samozřejmě pod vedením zkušených a ohněm dozlatova ošlehaných borců).
V sobotu 9. září od 14,00 do 20,00 hodin proběhne Hauenštejnské šermování. K tomuto projektu si Míla Pražák z agentury Dronte přizval Petra Merxbauera ze skupiny Strašlivá podívaná. A Petr se zase spolčil se šermíři ze skupin Gotika a Balteus, kejklířem Vlčkem, a dále s tanečníky a lazebníky z Alerionu. Návštěvníky čeká bohatý hudební a šermířský program, korunovný divadelními představeními Plzeňský krysař a Golem.
Poslední akcí jsou ve čtvrtek 28. září Svatováclavské slavnosti, kdy program zpestří kromě obvyklých hradních atrakcí (nejrůznější stánky, klobásky, medovina, vinotéka...) historická hudba skupiny Gothien, dále vystoupení kejklířského velmistra Vlčka a Wagabundus Colective, spol. s výkonem omezeným. Dvorní garda Savioli tentokrát připravuje velkolepé setkání se Sv. Václavem.

Zdroj : e-region.cz

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Úterý 26.05.

25°C
12°C

Středa 27.05.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.8% (18177)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (12800)

Nabídka z reklamních letáků
19% (12908)

Last minute
18.1% (12301)

Prostřednictvím internetu
17.1% (11607)

Celkem hlasů: 67793

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.