E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 26. 05. 2020
Svátek slaví Filip
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

12.08.2006

Libochovice

Libochovická pouť

 

Libochovice pohltila pouť. Od dnešního rána 12.8.2006 do nedělního večera patří libochovické náměstí a přilehlé ulice desítkám pouťových atrakcí a prodejních stánků.

 

K pouti patří řada doprovodných akcí. Mimo jiné výstavy, které pořádá místní Svaz chovatelů. "Už zhruba padesát let organizujeme výstavu drobného zvířectva a exotického ptactva. V zámeckých sklenících vystavujeme exotické ptactvo a v zámeckých zahradách, směrem od kostela, je k vidění výstava králíků, drůbeže a holubů," uvedl jednatel Svazu chovatelů Ladislav Markvart. Obě výstavy se konají v sobotu od 8 hodin do 18 hodin. V neděli skončí už v 16 hodin.
Libochovická pouť se v minulosti konala na náměstí u Statue. Až od roku 1970, kdy byla budována na náměstí kanalizace a vodovod, byla přesunuta do městského parku, kde se koná i nyní. Od roku 1948 pouť postupně ztrácela církevní charakter.
"K libochovické pouti dříve patřily i různé akce na zámeckém nádvoří. Hrál zde Karel Vlach se svým orchestrem, zpíval Milan Chladil a vystoupil komik Holzmann nebo Jiřina Bohdalová," zavzpomínal místní Vítězslav Vacina. "Výjimečným byl rok 1968. Pouť tehdy navštívilo opravdu hodně lidí. Byl to bohatý rok. Po srpnové invazi někteří živnostníci směli v živnosti pokračovat," dodal Tomáš Černý.

Zdroj : www.deniklitomericka.cz

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Středa 27.05.

25°C
12°C

Čtvrtek 28.05.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.8% (18177)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (12800)

Nabídka z reklamních letáků
19% (12908)

Last minute
18.1% (12302)

Prostřednictvím internetu
17.1% (11607)

Celkem hlasů: 67794

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.