E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Úterý, 26. 05. 2020
Svátek slaví Filip
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

13.10.2005

Den se jmény v Praze

V botanické zahradě bude den jmen souvisejících se zahradou

 

Mimořádnou pozornost věnuje v sobotu pražská botanická zahrada v Troji nositelům jmen, která nějak souvisejí ze zahradou a zahradnickými pracemi. Před skleníkem Fata Morgana

 

se bude konat od 9:00 do 17:00 akce nazvaná Den se jmény. Vřelé přivítání mohou očekávat například všichni členové rodiny pana Okurky, Hrušky, Zahradníčka, Borovičky, ale i Pivoňky, Kosa, Žížaly, Motyčky, Vodičky, Plota či Mráčka, řekla dnes ČTK mluvčí zahrady Marcela Uhlíková. Každý z návštěvníků, který se může pochlubit podobným jménem a který přinese svou vizitku originálně výtvarně zpracovanou, získá zdarma zajímavé materiály o botanické zahradě. Nejpovedenější umělecká dílka budou vystavena ve štole skleníku a na autory těch nejlepších čekají zajímavé ceny, poznamenala mluvčí. Zahrada pamatuje i na děti. Pozornost od ní dostane i malý Chroust či Chroustová, Slavík junior či nezletilá Konvalinková, kteří vzhledem ke svému věku vizitky ještě nevlastní, ujistila mluvčí. Návštěvníci se prý rozhodně nebudou nudit. V tropickém skleníku Fata Morgana je v plném proudu podzimní výstava tropických motýlů. Zdarma bude teplá medovina a k mání budou i další výrobky z medu. Připravena je i ochutnávka kávy. V 11:00, 13:00 a 15:00 bude zájemcům umožněna bezplatně prohlídka venkovních expozic v doprovodu průvodců a zajímavého komentáře.
Návštěvníci budou mít také možnost nahlédnout do zákulisí živého rozhlasového vysílání Českého rozhlasu, který je spolupořadatelem akce.

Zdroj : ČTK

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Středa 27.05.

25°C
12°C

Čtvrtek 28.05.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.8% (18177)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (12800)

Nabídka z reklamních letáků
19% (12908)

Last minute
18.1% (12302)

Prostřednictvím internetu
17.1% (11607)

Celkem hlasů: 67794

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.