E-Česko

Cestování, ubytování, dovolená a volný čas

Čechy, Morava, Slezsko - to je naše Česko

     
Dnes je Pátek, 29. 05. 2020
Svátek slaví Maxmilián
Fulltextové hledání

Sekce, kde hledat:

Aktuality

 

 

 

 

Penzion Severka

 

Státní znak České republiky

Česká republika

Czech Republic

Tschechische Republik

 
Aktuality

Zpět na předchozí stránku

02.10.2005

Liberecko

V Liberci začaly tři týdny družby s německým Augsburkem

 

Liberci v sobotu odstartoval třítýdenní program v rámci projektu Dialog, který má přispět k porozumění a zlepšení vztahů se sudetskými Němci. Tři desítky nejrůznějších kulturních,

 

V společenských a sportovních akcí mají obyvatelům Liberce přiblížit obyvatele partnerského města Augsburg. Právě do této švábské metropole a jejího okolí po roce 1945 přesídlila valná část německých obyvatel Liberce.

Program kulturních dnů začal dnem otevřených dveří v Liebiegově vile. Příležitosti prohlédnout si historickou budovu, kterou před rokem získala liberecká radnice, využilo kolem 500 lidí. Mezi návštěvníky byli i potomci barona Theodora von Liebiega, který novogotickou vilu na začátku minulého století nechal postavit.
"Jsem ráda, že vilu získalo město," řekla v sobotu večer sestra současného barona Liebiega Angelika, která věří, že historická budova bude i v příštích letech sloužit podobným setkáním. Sobotní den pro ni byl o to slavnostnější, že měla možnost oslavit své narozeniny v domě, kde se před čtyřiašedesáti lety narodila.
Projekt Dialog navazuje na česko-německé Kulturní dny, které připravoval od roku 1992 každoročně Krajanský svaz sudetských Němců z Augsburgu. Měl by se konat pravidelně každé dva roky střídavě v obou městech. Uspořádání toho letošního přišlo obě strany na zhruba milion korun. V rámci třítýdenního programu se představí více než stovka německých umělců. Přijet by měly také nejméně dva autobusy někdejších obyvatel města - sudetských Němců, které v pondělí přijme primátor na radnici.
Vedle řady výstav, prezentací a nejrůznějších přednášek se Liberečanům představí například známé augsburské loutkové divadlo Puppenkiste. Sochař Olli Marschall bude pod čtyři dny přímo na náměstí před libereckou radnicí tvořit dřevěnou sochu a Marek Schuster se pokusí překonat vlastní světový rekord v běhu na běžícím pásu. Své umění představí také kuchaři z Augsburgu, kteří budou v Grandhotelu Zlatý lev vařit švábsko-české speciality.

Zdroj : iGenus

Zpět na předchozí stránku

 

Počasí

Sobota 30.05.

25°C
12°C

Neděle 31.05.

23°C
12°C

Handicap
Ostatní
Anketa

Jakému způsobu výběru dovolené dáváte přednost ?

Doporučení kamaráda
26.8% (18180)

Sezónní katalog cestovních kanceláří
18.9% (12800)

Nabídka z reklamních letáků
19% (12909)

Last minute
18.1% (12302)

Prostřednictvím internetu
17.1% (11609)

Celkem hlasů: 67800

Přihlášení

Váš login:

Vaše heslo:


Novinky mailem

Vložte e-mail pro zasílání novinek a informací z portálu E-Česko.cz a magazínu Gulliver


 

 

 

 

 

Kopírování, publikování a šíření obsahu serveru www.e-cesko.cz je vítáno a doporučeno. Věříme, že uživatelům udělá použití materiálů ze serveru www.e-cesko.cz radost a že tuto radost budou šířit dále. Projekt E-ČESKO.cz vznikl ve spolupráci a za dotační podpory Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.